Przejdź do treści

Psychoterapia dla par i małżeństw

Estera Dubińska - psycholog, psychoterapeuta, socjoterapeuta

Aktualności

Psychoterapia dla par i małżeństw w Jastrzębiu

Psychoterapia par i małżeństw

 • Psychoterapia par i małżeństw jest rekomendowana w sytuacji, kiedy partnerzy w związku zmagają się m.in. z nasilonymi konfliktami i/lub kryzysem, zazdrością, wrogością, różnicami potrzeb, trudnościami z płodnością. Psychoterapia koncentruje się na poprawieniu funkcjonowania całego związku i z założenia prowadzi do zmniejszenia barier emocjonalnych oraz komunikacyjnych, utrudniających rozwój indywidualny każdego z partnerów, jak i związku jako całości. Podczas sesji partnerzy nabywają wiedzę i umiejętności niezbędne do samodzielnego rozwiązywania problemów w przyszłości
 • Psychoterapia par i małżeństw zakłada równy udział każdego z partnerów w budowaniu relacji
 • Celem terapii jest pomoc partnerom w wyjściu z kryzysu, odbudowanie wzajemnej komunikacji, bliskości, zrozumienia i zaufania oraz analiza i przepracowanie tych wątków, które są przez partnerów nieuświadomione a istotnie wpływają na związek. Terapia par pomaga partnerom otworzyć się na siebie i swoje potrzeby, a także przywrócić utraconą bliskość i intymność w związku
 • Na terapie par powinny zgłosić się także te pary, które pomimo rozstania/rozwodu chciałyby czy to dla dobra dzieci, czy siebie samych ułożyć na nowo własne stosunki, aby emocjonalne konsekwencje rozstania były dla obojga partnerów jak najmniej dotkliwe

Zapraszam do kontaktu:

esteradb@gmail.com.pl

tel: 693 020 333

Terapia par Jastrzębie-Zdrój

W Polsce każdego roku rozpada się kilkadziesiąt tysięcy małżeństw – tylko w 2022 r., zgodnie z danymi GUS, udzielono ok. 60 tys. rozwodów. Co ciekawe, szybko rośnie liczba rozwodów osób z krótkim, najwyżej 5-letnim stażem małżeńskim. Niemniej, statystyczny polski rozwodnik to osoba w wieku ok. 40 lat, mieszkająca w mieście.

Najczęściej o rozwody wnoszą kobiety, a ich główna przyczyna to szeroko rozumiana kategoria „niezgodność charakterów”. Często można ją jednak sprowadzić do nieumiejętności rozwiązywania problemów czy też komunikowania potrzeb. Nad związkiem zawsze trzeba pracować, w czym może skutecznie pomóc odpowiedni terapeuta małżeński. Właściwie poprowadzona terapia dla par z pewnością mogłaby zapobiec przynajmniej części rozwodów.

Psychoterapia partnerska Jastrzębie-Zdrój

Terapia dla małżeństw to wszechstronna usługa, która pomogła już dziesiątkom par. Niektóre z obszarów, w których przypadku wsparciem i profesjonalną poradą służy terapeuta dla par, obejmują:

 • przepracowanie zdrady,
 • zazdrość w związku,
 • wrogość między partnerami,
 • komunikowanie swoich potrzeb,
 • niedopasowanie seksualne,
 • nieporozumienia na tle finansowym,
 • trudności związane z płodnością,
 • nieporozumienia na tle wychowywania dzieci.

 

To oczywiście tylko wybrane problemy i sytuacje, w których może pomóc skuteczna psychoterapia dla par.

Poradnia psychologiczna dla par Jastrzębie-Zdrój

Wiele związków w kryzysie można uratować, jeśli odpowiednio wcześnie zacznie się nad nimi pracować. Niestety wiele osób nie jest świadomych tego, jak wiele może dać terapia małżeńska, kiedy w życiu pary pojawia się problem.

Jednak po pomoc psychologiczną warto udać się nie tylko wtedy, kiedy coś zaczyna budzić nasz niepokój. Psychoterapia partnerska może też stanowić formę prewencji rozmaitych problemów w związku. Wykwalifikowany psycholog dla par pomoże lepiej zrozumieć partnera i nauczy komunikować się z nim w odpowiedni sposób, co tym samym pozwoli zapobiec nieporozumieniom, które z czasem mogą doprowadzić do wrogości oraz chęci zakończenia związku.

img-4

Kontakt

Jastrzębie-Zdrój, ul. Śląska 8/15
(blok obok Szkoły Podstawowej nr 6 im. Janusza Korczaka)
II piętro, lokal nr 15 ( na drzwiach wejściowych napisane jest nazwisko Dubińska)

© 2020 Centrum Psychoterapii i Rozwoju Estera Dubińska