Przejdź do treści

Estera Dubińska

psycholog, psychoterapeuta, socjoterapeuta

Aktualności

img-3

Psychoterapia grupowa

  • Terapia grupowa polega na regularnych spotkaniach w określonej grupie osób, którym przewodzi w naszym gabinecie dwóch terapeutów. Psychoterapia grupowa to jedna z najefektywniejszych form psychoterapii. Skierowana jest do szerokiego grona osób zarówno chorujących na depresję, zaburzenia lękowe, osób nieśmiałych, jak i osób pragnących lepiej poznać siebie, rozwijać potencjał swojej osobowości. Z moich doświadczeń wynika, iż jest to propozycja terapii, budząca najwięcej niepewności i niepokoju, lęku przed oceną, odrzuceniem. Udział w terapii grupowej, przełamanie lęku i oporu przed przyjściem bardzo często wręcz przekracza oczekiwania pacjenta. Grupa daje poczucie bezpieczeństwa, zaspokaja naszą naturalną potrzebę przynależności i akceptacji. Kontakt z drugim człowiekiem często motywuje do zmiany, rozwija naszą osobowość i umiejętności
  • Grupa jest najbardziej naturalną strukturą w jakiej funkcjonujemy na co dzień (grupa szkolna, rodzinna, zawodowa), stąd w grupie terapeutycznej stosunkowo szybko uwydatnia się nasz styl funkcjonowania w relacjach z ludźmi. Grupa terapeutyczna jednak w odróżnieniu od grupy zawodowej czy rodzinnej ze względu na kontrakt terapeutyczny, czyli zbiór zasad terapii oraz obecność terapeutów, pozwala pacjentom bezpiecznie eksperymentować ze zmianami w swoim zachowaniu
  • Terapia w grupie odbywa się raz w tygodniu. Grupa cieszy się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony pacjentów. Kwalifikacja do grupy odbywa się w trakcie konsultacji indywidualnych, przyjęcie do grupy poprzedza również jedna bezpłatna konsultacja z dwoma terapeutami prowadzącymi grupę. Serdecznie zapraszam!!!

Zapraszam do kontaktu:

esteradb@gmail.com.pl

tel: 693 020 333

Psychoterapia grupowa Jastrzębie-Zdrój

Psychoterapia grupowa to ciesząca się dużym powodzeniem forma terapii. Znana jest z bardzo dużej skuteczności; biorący w niej udział pacjenci wykazują duże zaangażowanie w pracę nad sobą. Terapia grupowa pozwala na eksperymenty ze zmianami we własnym zachowaniu w bezpiecznym otoczeniu – grupie, która daje poczucie przynależności i akceptacji, którego wszyscy potrzebujemy.

Terapia grupowa – dla kogo? Jastrzębie-Zdrój

Profesjonalne terapie grupowe są kierowane do szerokiej grupy pacjentów. Mogą z nich skorzystać m.in. osoby:

  • borykające się z nieśmiałością i trudnościami w relacjach rówieśniczych,
  • chorujące na depresję,
  • cierpiące na zaburzenia lękowe,
  • odczuwające samotność,
  • o niskiej samoocenie,
  • które chcą lepiej poznać swoje możliwości i osobowość.

 

Choć przed przystąpieniem do terapii grupowej może powstrzymywać nas lęk przed oceną czy odrzuceniem, warto zdecydować się na taką – intensywną i wzbogacającą – formę pracy nad sobą. Psychoterapia grupowa jest przeznaczona nie tylko dla osób dorosłych; jedną z dostępnych opcji jest terapia grupowa dla młodzieży.

Psychoterapia grupowa (ćwiczenia) Jastrzębie-Zdrój – efekty

Grupa terapeutyczna pozwala osiągnąć wyniki, które często przekraczają oczekiwania osób, które zdecydowały się do niej przystąpić. W atmosferze akceptacji i poczucia wspólnoty łatwiej o postępy w terapii oraz motywację do dokonywania zmian w życiu. Grupa niejednokrotnie oferuje również wsparcie emocjonalne, a także pozwala na rozwój rozmaitych umiejętności.

Terapia grupowa – zasady

Spotkania grupowe z psychologiem odbywają się według ściśle określonych zasad – grupa osób, prowadzona przez dwóch terapeutów, spotyka się raz w tygodniu na terapii. Aby dołączyć do grupy, należy przejść kwalifikację, która odbywa się podczas konsultacji indywidualnej. Przed przyjęciem do grupy odbywa się też bezpłatna konsultacja z dwójką terapeutów prowadzących grupę.

img-4

Kontakt

Jastrzębie-Zdrój, ul. Śląska 8/15
(blok obok Szkoły Podstawowej nr 6 im. Janusza Korczaka)
II piętro, lokal nr 15 ( na drzwiach wejściowych napisane jest nazwisko Dubińska)

© 2020 Centrum Psychoterapii i Rozwoju Estera Dubińska